Březen 2010

Letošní novinka - Kurz výroby reborn panenky

28. března 2010 v 13:07
Malování, patinování, náplň a sestavení vinylových odlitků panenky dle Vašeho výběru.
Reborn panenka

Hlavní náplní kurzu je osvojení si profesionálních technik malování, vrstvení a míchání barev, realistické a speciální efekty.
Vpichování mohérových a lidských vlásků, ukotvení očí, vpichování řas a aplikace řas z metráže. Techniky výplně kitu a sestavení panenky, výplňové materiály, jejich druhy, vyvážení a způsoby spojovacích technik.
Pracujeme se spektrem barev a materiálů od špičkových výrobců v oboru.

Kurz restaurování

28. března 2010 v 13:06 Kurzy
Úplná oprava Vámi přinesené panenky nebo panenek. V případě, že nevlastníte vhodný objekt, bude Vám panenka zapůjčena.

Kurz výroby panenky z porcelánu

28. března 2010 v 13:05 Kurzy
Začínáme výběrem panenky, která Vás nejvíce zaujme. Odlijeme porcelánové části do forem, vyjmeme, opracujeme a připravíme do pece. Vybereme oči, paruku, střihneme tělíčko a naučíme se malovat obličej panenky (nanečisto na modelu).
Po výpalu střepu malujeme porcelánové části, opět vypálíme v peci. Ušijeme tělíčko, vyplníme střiží, opatříme zátěží, uvineme kostru, připravíme vhodné šatičky, obutí a doplňky. V poslední fázi panenku sestavíme, vložíme oči, nalepíme paruku a řasy.
Celou práci lze zvládnout během tří víkendů, nebo při týdenním pobytu. Termíny kurzů nevypisuji, provádím individuálně na základě oboustranné dohody.
Po absolvování získáte certifikát autenticity a pořadové číslo na panenku, která se stane Vaším majetkem, a Osvědčení o absolvování kurzu.

Formy a odlitek

Kurz modelování a výroby forem

28. března 2010 v 13:04 Kurzy
Náplní kurzu je výroba modelu porcelánových částí panenky z plastelíny a stavba forem, součástí je také vytvoření látkového tělíčka a kostry.
Kurz je časově náročnější, pracujeme ve sjednaných termínech do úplného zvládnutí modelu a forem tak, aby účastník byl schopen samostatné práce.

Ocenění

7. března 2010 v 16:08 Něco o mně
Každoročně se zúčastňuji soutěže designérů panenek. V galerii najdete malou ukázku panenek, které získaly  ocenění v soutěži s mezinárodní účastí.